Benefitet shëndetësore të qershisë

Qershitë janë të pasura me substanca që ndihmojnë kundër inflamacionit dhe kancerit. Sikur kjo të mos mjaftonte, në studimet laboratorike, dy përbërës që gjenden në qershi, kanë treguar se zmbrapsin dhe ndalojnë rritjen e tumoreve, e gjithashtu, shkaktojnë vetëshkatërrimin e qelizave kancerogjene – pa shkaktuar dëme në qelizat e shëndetshme. Qershitë, përveç tjerash, kanë edhe përbërës antiviral dhe antibakterial.

– Të mira për diabetikët
– Rregullon problemet e gjumit
– Ndihmon në rënie në peshë
– Kundër Alzheimer-it
– Kundër dhembjeve të muskujve
– Redukton hipertensionin
– Zvogëlojnë inflamacionet

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *