Shije e përkryer, cilësi e lartë

Brendi Jaffa Plus është brend i shijes botërore me cilësi të lartë dhe më një shije të përkryer.

Përqendrim 100% nga frutat organike

Me një përqendrim 100% nga frutat organike, brendi Jaffa Plus është lider në tregun vendor dhe rajonal.

Shumëllojshmëri shijesh

Jaffa Plus ofron llojllojshmëri shijesh duke përmbushur gjitha kërkesat e konsumatorëve.

Benefitet e çdo fruti

Disa prej benefiteve nga lëngu i multivitaminit:
– Sasi të lartë të vitaminave.
– Sasi të antioksidantëve.
– Burim i madh i folatit, fibrave dhe kaliumit.
– Ndimojnë në presionin e gjakut dhe zvogëlojnë rrezikun nga sëmundja e zemrës.

Lëngun e vishnjës mund ta gjeni në tregun vendor dhe ndërkombëtar, me si lloje paketimesh: 2L, 1L, 0.25L.
Vishnjet janë të pasura me substanca që ndihmojnë kundër inflamacionit dhe kancerit.
– Rregullon problemet e gjumit.
– Ndihmon në rënie në peshë.
– Kundër Alzheimer-it.
– Kundër dhembjeve të muskujve.
– Redukton hipertensionin.
– Zvogëlojnë inflamacionet.

Mollët e gjelbra janë shumë të veçanta, pasi ato janë shumë të pasura me ushqyes të domosdoshëm si:
– Të pasura me fibra.
– Forcon kockat.
– Mirëmban shëndetin e mushkërive.
– Ndihmon në uljen e peshës.
– Më të mirat kundër diabetit.
– Zhduk toksinat e organizmit.
– Rrit shëndetin e mëlçisë.

Lëngun e pjeshkës mund ta gjeni në tregun vendor dhe ndërkombëtar, me 3 lloje paketimesh: 2L , 1L, 0.25L.
Disa prej benefiteve nga lëngu i pjeshkave janë:
– Përmbajnë vlera ushqyese dhe antioksidant.
– Pjeshkat janë shumë të pasura me vitamina, minerale dhe veti të tjera ushqyese.
– Pjeshkat gjithashtu përmbajnë magnez, fosfor dhe hekur.
– Ndihmojnë dhe përmirësojnë tretjen e ushqimeve.
– Përmirësojnë shëndetin e zemrës.

Lëngun e luleshtrydhes mund ta gjeni në tregun vendor dhe ndërkombëtar, me 2 lloje paketimesh: 2L, 0.25L.
Luleshtrydhet ofrojnë shumë benefite shëndetësore si:
– Rreth 129% të vlerave ditore të vitaminës C, që njihet për luftën ndaj infeksioneve.
– Luleshtrydhet kanë përmbajtje të ulët kalorike dhe yndyrna, si dhe janë të pasura me këto janë fitonutrientë me potencial anti-inflamatorë.
– Mineralet si bakri për zhvillimin e shëndetshëm të rruazave të kuqe të gjakut janë me bollëk në këtë frut, ashtu si; hekuri, jodi etj.

Lëngun 100% nga portokalli mund ta gjeni në tregun vendor dhe ndërkombëtar, me tri lloje paketimesh: 2L, 1L, 0.25L.
Lëngu i portokallit njihet si lëng që përmban benefite të panumërta:
– Rrit imunitetin.
– Parandalon mplakjen e lëkurës.
– Mbron sytë.
– Parandalon rënien e flokëve etj.
Konsumoni lëngun Jaffa Champion 100% dhe merrni benefitet e lartëcekura!

Lëngun e boronicës mund ta gjeni në tregun vendor dhe ndërkombëtar, me 3 lloje paketimesh: 2L , 1L, 0.25L.
Disa prej benefiteve nga lëngu të boronicës janë:
– Antioksiduesit e ndihmojnë sistemin e imunitetit.
– Jep imunitet trupit tuaj.
– Stimulimi i trurit.
– Ngjallja e lëkurës.
– Zemra e shëndoshë.
– Reduktimi i dhjamit në bark.
– Ndihma në rastin e kapsllëkut.
– Shëndeti i eshtrave etj.

Lëngun e mollës së kuqe mund ta gjeni në tregun vendor dhe ndërkombëtar, me si lloje paketimesh: 2L , 1L, 0.25L.
Molla ka vetitë e një antibiotiku dhe është shumë e pasur me vitamina, acide organike dhe lëndë të tjera mjaft të nevojshme për trupin e njeriut. Këto cilësi e bëjnë atë mjaft të vlefshme për largimin e lodhjes trupore, zgjatjes së trupit të fëmijëve, zhvillimin e kockave dhe dhëmbëve, uljen e kolesterinës në gjak etj.
Mollët me ngjyrë të kuqe ndikojnë pozitivisht në enët e gjakut dhe zemër, janë burim energjie dhe ndikojnë në të mbajturit mend.

Artikujt

DËRGO NJË MESAZH