Benefitet shëndetësore të rrushit

Rrushi i kuq përmban vitamina A, C, B6, kalium, kalcium, hekur, fosfor, folatë, magnez dhe selen. Flavonoidet janë antioksidantë më të fuqishëm që gjenden tek rrushi që kontribuojnë në shëndetin okular.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *