Benefitet shëndetësore të mangos

Fruti i mangos është i pasur në fibra pre-biotike, vitamina, minerale, dhe komponime antioksdante flavonoide polifenolike dhe përmbush 25% të nevojave të rekomanduara ditore për vitaminë A.

– Mango mban nën kontroll presionin e gjakut

– Shëndetin e mirë të zemrës

– Ndihmon tretjen

– Zhdukë Aknet

– Përmirëson shëndetin e trurit

– Forcon imunitetin

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *