Benefitet shëndetësore të bananes

Përfitimet shëndetësore të bananes u shfaqën në një studim që tregoi një lidhje të rëndësishme mes ushqimeve që përmbajnë nivele të larta të kaliumit, magnezit, kalciumit dhe fibrave, ndër to edhe bananet.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *